CASPER VIA M1 inceleme

Performans olarak gayet iyi özelliklere sahip olan casper via m1 model akıllı telefon fiyatına göre çok iyi bir telefon,telefonun donanımsal özellikleri şöyle:

CASPER VİA M1 ÖZELLİKLERİ  


  •   3GB Bellek
  •  8 Çekirdek MTK6753V işlemci
  • 4G Özelliği(en üst bağlantı hızı 150mbps)
  • 64GB Sd kart destekli
  • 2900Mah Batarya 
  • 16GB ve 32GB Dahili hafıza seçeneği

Telefonun sloganlarında biri ise ilk dokunuşta aşk burada vurgu yapılmak istenilen özellik ekran derinliği tam 2.5D ekran derinliği bulunuyor ve bu da ekrana çok hoş bir hava katıyor.
İncelik bakımından gayet ince olan Casper via m1 8.6mm incelikle bu da yaklaşık 2 kibrit kalınlığında tasarım olarak beğenmediğim yönleri sanal tuş bulunması,eğer sanal tuş olmasaydı telefonun altında ki boş alan doldurulsa idi çok daha hoş bir görünüm sahibi olabilirdi.

casper via m1Ama yinede tasarım olarak gayet sade ve şık görünüyor.

Casper via m1 beyaz ve siyah renk seçenekleri bulunmakta.
 1920*1080 Ekran çözünürlüğü sahip casper via m1 kaliteli bir görüntü sunuyor.
Ekran genişliği 5.2 inç olmakla beraber 1920*1080  çözünürlük kullanılması iyi ama bu boyutta ki bir telefon için 720p çözünürlükte yetebilirdi.


Telefon 13mp arka ve 5mp ön kamerayla,gayet de iyi özelliklerle geliyor.
Telefonda en ilgi çekici özelliklerinden birisi de 3GB ram bulunması gayet iyi performanslı bu çoklu işlem harikası diye adlandırılan telefonun fiyatı ise 899 TL tabi ki dahili bellek seçimine göre değişiyor.Casper via m1 16GB olan modeli 899 TL 32GB olan modeli ise 999 TL olarak satılmakta fiyatı ile performanslı karşılaştırdığımızda gayet iyi bir telefon karşımıza çıkıyor. Ayrıca Casper via m1 kılıf ve kulaklıkla beraber geliyor. Bu telefonun en sevdiğim özelliklerinden birisi ise hiç donmaması telefonu tam 8 ay kullandığımdan biliyorum bu telefonu kastırmak için efor sarf etmeniz gerekiyor.casper via m1Benim görüşüm telefon gayet sağlam ve performansı fiyatına göre çok iyi tabi ki daha iyisi yok demiyorum ama bu telefon cidden çok iyi özelliklere sahip eğer 1000 TL kadar bütçeniz var ise bu telefonu satın almanızı öneririm.

Telefonun bir eksisi  ise android sürümü 6.0 olması bence bu telefon çok daha fazlasını hakediyor. Casper via m1 güncelleme gelmemesi  rağmen telefonun herhangi bir sorununa rastlamadım.


Telefonun başka bir eksisi telefon da Jiroskop sensörü bulunmamakta jiroskop neden gerekir ? der iseniz  bazı sanal gerçeklik gözlükleri kullanırken sorun çıkabiliyor.Eğer casper via m1 şarj aleti bozulursa başka bir şarj aleti kullanmamanızı da  öneririm.


  • Antutu Benchmark puanı 38584(otuz sekiz bin beşyüz seksen dört)
  • Bataryası 1 günü çıkarabilmekte


                              Telefon hakkında sizin görüşleriniz neler ?

CASPER VIA M1 inceleme CASPER VIA M1 inceleme Reviewed by Umut Köse on 1/22/2017 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.