Hacker'lar Bankadan 2 Milyon Dolar Çaldı!!

ABD bankasından Blacksburg Ulusal Bankası’nın sekiz ayda iki kez saldırıları ile 2 milyon dolar zarara uğraması, çalışanların hala en yaygın siber saldırılara karşı bile bilinçli olmadığını görüyoruz.

hackerMüşterilerin, hassas verilerini şirketlere teslim ettikten sonra verilerinin korunduğunu ummaktan başka çareleri yok ancak bunun aksini gösteren vakalar her geçen gün karşımıza çıkmaya devam ediyor. ABD bankasından Blacksburg Ulusal Bankası’ının ikinci kez oltalama saldırısı kurbanı olması, durumun vahametini ortaya çıkaran son örnek oldu.
hack
Bankanın güvenlik uzmanlarının açıklamasına göre çalışanlardan biri, hacker'lar tarafından gönderilen maildeki zararlı bağlantıya tıklayarak hackerlara kolaylık sağladı. Böylece hacker'lar, bağlantı aracılığıyla yüklenen kötü amaçlı bir yazılımla bilgisayarlar arası geçiş yaparak kullanıcı hesaplarını, banka kartlarını ve ATM işlemlerini yöneten ağa erişim sağladı.Ağa erişim sağlayan hackerlar paraları kendi hesaplarına geçirerek İzlerini kaybettirdiler.
Blogger tarafından desteklenmektedir.