WordPress Nedir ? Ne İşe Yarar ? | En Basit Şekilde Web Sitesi Yapın

wp,wordpress,wordpress nedir,wordpress ne işe yarar,wordpress ne için kullanılır,wordpress kurulumu,wordpress site,wordpress giriş,wordpress blog,wordpress indir,wordpress kaydol,wordpress tema,wordpress nedir,wordpress downloadWordpress Nedir ?


Wordpress tanımı kısacası hazır bir web sitesini admin paneli yardımıyla bütün ayrıntılarını düzenleyip kendimize uygun hale getirmemize yarayan web yazılımıdır.

Günümüzde ki sitelerin yaklaşık %30'u ve daha fazlası wordpress ile inşa edilmiştir.Burada bahsettiğimiz sitelerin sayısı yaklaşık 100 milyon civarında

Kendine özel eklentileri ve temaları bulunan marketi sayesinde geliştiricilerin wordpress için hazırladığı eklenti ve temaları kullanabiliriz.(ücretli ve ücretsizleri bulunmakta)

wordpress
wordpress logo


Eğer wordpress hakkında daha önceden hiçbirşey bilmiyorsanız bilmeniz gerekenler wordpress ile gayet basit bir şekilde web sitesi tasarlayabileceğinizdir.

Wordpress 2'ye ayrılmaktadır ;

1. wordpress.com
2. wordpress.org

Peki Bu 2 adet site ne işe yarar ?


1.Wordpress geliştikçe ücretsiz blog hizmeti verilmeye başlandı.Wordpress.com'u kullanarak ücretsiz bir blog kurabilirsiniz sizlere daha iyi örnek olması için wordpress.com üzerinden kurduğum tamamen ücretsiz kurulan web sitesini ziyaret ederek ne
tarzda bir site kurabileceğinizi görebilirsiniz gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bir wordpress sitesini wordpress.com üzerinden açmak çok basit ve zahmetsiz tabi ki düzenleyip yayınlamak sizin marifetinize kalmış bir şey sizde ücretsiz bir wordpress sitesi kurarak wordpress öğrenmeye başlayabilirsiniz.

2.Gelelim ikinci seçeneğimiz olan wordpress.org sitesinin ne işe yaradığına wordpress.org adresinden wordpress'i rar olarak indirip wordpress dosyalarımızı sunucuya yükleyerek gerçekten wordpress kullanabilirsiniz.
Bunu da ücretsiz bir host servisi ve domain servisi kullanarak masrafsız olarak deneyebilirsiniz.
Veya 2. bir seçenek olarak bilgisayarınıza wamp server indirerek localhost(sadece sizin bilgisayarınız üzerinde yerel bir sunucu)üzerindende wordpress kurarak daha basit bir şekilde wordpress öğrenebilirsiniz.


Profesyonel, tecrübeli ve alanında uzman olan kişilere 20 liradan başlayan ekonomik fiyatlar ile wordpress sitenizi rahatlıkla yaptırabilirsiniz. SadeceON sizler için en kaliteli wordpress hizmetlerini bir araya getiriyor. Wordpress Sitesi Yaptırma linkinden SadeceON güvencesinde sitenizi yaptırmanın tadını çıkarın! Hem kaliteli hizmet hem de güvenli alışveriş için SadeceON’a gelin ve fırsatları kaçırmayın!
WordPress Nedir ? Ne İşe Yarar ? | En Basit Şekilde Web Sitesi Yapın WordPress Nedir ? Ne İşe Yarar ? | En Basit Şekilde Web Sitesi Yapın Reviewed by Umut Köse on 8/24/2018 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.